معرفی مدرسه

مدرسه شهيد برونسي با رويكرد تربيت اسلامي در سال 1393 تاسيس شد. مربيان مدرسه با توجه به فاكتورهاي خاص ديني و انجام مصاحبه با دانش آموزان و خانواده ي آنها دانش آموزان مستعد را گزينش مي نمايند. همچنين دانش آموزان انتخاب شده در دوره آزمايشي كه در تابستان انجام ميشود شركت مي كنند.
اين دوره شامل كلاس هاي قرآن، رياضي و... و اردوهاي تربيتي تفريحي مي باشد.
هرپايه از وجود يك مربي از طلاب حوزه بهره مند مي باشد، كه روند اخلاقي و درسي دانش آموزان را زيرنظر دارد.
تعامل مستمر با فضاي مسجد و بهره مندي از نماز جماعت، كلاس هاي اخلاق و محفل قرآني از برنامه هاي اصلي اين مدرسه مي باشد.
يكي از برنامه هاي اصلي مدرسه، توجه به بعد علمي مي باشد.
استفاده از اساتيد مجرب و مورد قبول با رويكرد مدرسه در دروس تخصصي مانند قرآن، رياضي، علوم تجربي و ... از اقدامات علمي مدرسه مي باشد.
توجه به كلاس هاي تخصصي خطاطي، علم رايانه و ... در قالب كلاس هاي اصلي و كلاس هاي فوق برنامه از وي‍‍ژگي هاي ممتاز مدرسه مي باشد.
ايجاد اتاق رايانه مجهز به امكانات روز در فضاي مدرسه از ديگر امكانات مدرسه مي باشد .
با توجه به فرمايشات مقام معظم رهبري در رابطه با ورزش مخصوصا نسل نوجوان و جوان، برنامه هاي منظم ورزشي به شرح زير از برنامه هاي اصلي مدرسه مي باشد؛
كلاس رزمي دفاع شخصي (جوجيتسو) 2 روز در هفته
برنامه رزم (كوهپيمايي نظامي) به صورت ماهانه
برنامه ورزشي فوتسال و واليبال يك روز در هفته

8
6
4
2
1
3
5
7

هدف : ايجاد زمينه سازي براي رشد كودك بر مبناي فطرت(1) در دوره "شطأ "(2)
(1)قَالَ النَّبِيُّ ص: كُلُّ مَوْلُودٍ يُولَدُ عَلَى الْفِطْرَةِ حَتَّى يَكُونَ أَبَوَاهُ يُهَوِّدَانِهِ وَ يُنَصِّرَانِه
(2)كَزَرْعٍ أَخْرَجَ شَطَْهُ فََازَرَهُ فَاسْتَغْلَظَ فَاسْتَوَى‏ عَلىَ‏ سُوقه
توضيح:ما معتقديم با توجه به فطرت الهي كودك ، اولويت در دوره كودكي و نوجواني اين است آموزشهاي غلط به او نرسد كه اگر اينگونه شود مي توان با اندك تلاشي تربيتي بر اساس مباني ،اصول و روشها تربيتي ، به مرور قوي شود واستوار گردد.
با توجه به مطلب فوق تسلط مربيان اين مجموعه، محتواي كتب درسي آموزش و پرورش به همراه ديد تربيتي مربي ، گروه را از نظر محتواي آموزشي تقريبا بي نياز مي كند و كافيست كتب درسي با توجه به آيه شريفه " قُلْ سيرُوا فِي الْأَرْضِ فَانْظُرُوا كَيْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ يُنْشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلى‏ كُلِّ شَيْ‏ءٍ قَدير" تدريس شود نتيجه اينكه زمان زيادي غير از زمان در نظر گرفته شده براي ساعات اموزشي (هفت و نيم الي دوازده و نيم) نياز نيست و مي توان مابقي وقت و زمان را صرف بر نامه هاي ورزشي ، مهارتي ،دروس حوزوي و ارتقاء سطح آگاهي هاي والدين نمود.