معرفی کانون شهید برونسی

تنی چند از دوستان روحانی، از مدتی پیش ( حدود سال 1380) فعالیت برای نوجوان در غالب سخنرانی و حلقه های معرفتی را در مساجد، مراکز بسیج و کانون های فرهنگی مذهبی سطح مشهد را به انجام می رساندند. کم کم احساس نیاز به وجود تشکلی منسجم و با برنامه مدون و طولانی مدت و با هدف کادر سازی برای انقلاب اسلامی احساس شد. ثمره این تجربیات نهالی نوپا به نام کانون شهید برونسی شد.

كانون شهيد برونسي فعاليت خود را از سال 1382 با هدف " تربيت نيروهاي متعهد و متخصص در راستاي اهداف انقلاب اسلامي با الگوگیری از فرهنگ ایثار و شهادت" با مجوز سازمان ملي جوانان تحت عنوان سازمانی مردم نهاد آغاز كرد و پس از آن به تعامل و همکاری نزدیک با سازمان تبلیغات اسلامی، اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیریت حوزه علمیه خراسان رضوی، امور مساجد، بسیج و مراکز فرهنگی-مذهبی پرداخت. کانون پس از شکل گیری و یافتن جایگاه و شاکله لازم، در حدود سال 1387 طرح مدون خود را با عنوان همچون برونسی ارائه نمود و پس از آن کلیه فعالیت های اصلی کانون در راستای این طرحِ مدون، برنامه ریزی و اجرا گردید. هم اكنون این طرح به عنوان اصلی ترین فعالیت کانون " در 15 مسجد شهر مشهد" در حال برگزاری می باشد. این طرح را با نام هایی چون "برای نوجوان" و یا "طرح دو مثلث" نیز می شناسند.

در راستاي تربیت نیرو،برنامه های اوقات فراغت، اردویی، تالیفات محتوایی چون کتب، جزوات، نشریات و نرم افزار های متعدد، حضور در فضای مجازی، اجرای اردوها و مسابقات متعدد نیز در دستور کار کانون قرار گرفته است.

 
 

اهداف كلي شش ساله موسسه فرهنگي تربيتي شهيد برونسي(مهر 92 تا مهر 95)
اول - تربيت و تكميل كادر تربيتي كانون در حوزه هاي مختلف (حلقه اول مسئولين و مربيان كانون)
دوم - تدوين چشم انداز بلند مدت و نقشه راه توسط اتاق فكر(شوراي سياست گذاري)
سوم- شناسايي و تربیت تزكيه اي نیروهای نخبه در راستای اهداف انقلاب اسلامی ( به منظور تشكيل حلقات بعدي مسئولين و مربيان كانون)
سومين هدف كلي موسسه فرهنگي تربيتي شهید برونسی:
تربیت تزكيه اي نیروهای نخبه در راستای اهداف انقلاب اسلامی .
تربیت تزكيه اي: شناسايي نقاط ضعف و قوت سپس زمينه سازي براي مرتفع شدن نقاط ضعف و جهت دهي به نقاط قوت در راساتاي رسيدن به هدف كه همانا لقاء االله است براساس اصول ، مباني و روشهاي اسلامي
نيروهاي نخبه: با توجه به ظرفيت محدود كانون شهيد برونسي و حجم عظيم كار تربيتي بر روي زمين مانده ، به حكم عقل توان كانون براي افرادي صرف خواهد شد كه در ادامه راه بيشترين كمك باشند براي رسيدن به اهداف تربيتي مجموعه .
باتوجه به مطلب فوق نيروي نخبه نيرويي است با توان تاثير گذاري بالا و داراي بيشترين زمينه هاي تربيتي
اهداف انقلاب اسلامی : تمام تلاش خروجی های کانون ، براي پیشبرد حرکت انقلاب و برداشتن موانع حرکت آن به منظور اتصال به آرمان شهر بزرگ مهدوی و نیل به تمدن بزرگ اسلامی است.